MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Dnia 23.11.2021 r. nasze szkoły wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. 20 listopada to wyjątkowa data- rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. 23 listopada na korytarzach naszych szkół pojawiły się plakaty informujące o tym wydarzeniu. W tym dniu widoczny był niebieski kolor w naszych ubiorach oraz rozwieszonych balonikach. Samorząd uczniowski przygotował zakładki dla uczniów i pracowników szkoły przypominające o Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka. Wychowawcy klas rozmawiali z uczniami o prawach dzieci korzystając m.in. z materiałów przygotowanych, na tę okazję, przez UNICEF Polska. Cieszymy się, że po raz kolejny nasze szkoły wzięły udział w tym wydarzeniu.

DYPLOM ZA ZORGANIZOWANIE MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PRAW DZIECKA Z UNICEF